Otvarajući izložbu, predsjednik Uprave HT-a Davor Tomašković naglasio je važnost mobilne telefonije i komuniciranja za svakodnevni život i poslovanje, čemu je 1991. godine, kada je mobilna telefonija uspostavljena u Hrvatskoj, po njegovim riječima najviše pridonio tadašnji HPT, preteča HT-a.
"U siječnju 1991. tadašnji HPT, čiji je sljednik današnji HT, pokrenuo je prvu mobilnu mrežu u Hrvatskoj "Mobitel" s 200 korisnika, a danas ih imamo 2,3 milijuna. Prvi mobilni uređaji koštali su oko 15 tisuća njemačkih maraka, za što ste mogli kupiti automobil, bili su robusni i veliki, bez puno funkcija, a danas su mobiteli u rukama gotovo svih ljudi i sve više alat za poslovanje", kazao je Tomašković za Hinu.
Istaknuo je da zbog prilagodbe tehnološkim i trendovima potražnje HT svake godine ulaže nekoliko stotina milijuna kuna u unapređenje mobilne mreže koju je ocijenio vodećom po kvaliteti u Hrvatskoj.
"Kako je prije 25 godina bilo teško zamisliti što će se dogoditi, tako je i sada teško predvidjeti što će biti u idućih 25 godina u svijetu mobilnih komunikacija. Neki predviđaju da će uskoro nestati sadašnji pametni telefoni koje će zasigurno zamijeniti neki drugi uređaji, a sve će to utjecati na daljnji razvoj svjetskog telekom tržišta. HT će sigurno na tržištu biti i za 25 godina i spreman za sve promjene kao i do sada", poručio je Tomašković.
Kustos HT muzeja Goran Rajić rekao je da je izložba Mobilna revolucija 1991.-2016. jedna od tematskih izložbi u tom muzeju kojeg je PTP Zagreb osnovao još 1953., a za javnost otvorio 1998. godine sa stalnim postavom koji prikazuje razvoj poštanskih i telekomunikacijskih djelatnosti u Hrvatskoj.
Kazao je da muzej godišnje posjeti oko šest tisuća ljudi, među kojima je puno školskih i turističkih domaćih i stranih grupa.
Na izložbi je predstavljena i publikacija koja prikazuje povijesni razvoj mobilne telefonije u Hrvatskoj, od 1991. kada je uspostavljena prva komercijalna mobilna telefonska mreža, preko uspostave GSM ili mreže druge generacije (2G) 1995. i prvog poslanog SMS-a 1999., do mreža novih generacija 3G i 4G kojima se danas služi većina hrvatskih korisnika mobilnih telefona.