Sikora je rekao kako cijelo vrijeme rade na širenju usluga za svoje pacijente uvođenjem dijagnostičkih pretraga i novih metoda.
Naglasio je kako žele pratiti svjetske trendove i osnažiti sekundarne dijelove Doma zdravlja, kako bi ga transformirali u modernu dijagnostičku polikliničku ustanovu u kojoj pacijenti sami mogu obaviti veći dio posla, odnosno usluga potrebnih u zdravstvu. Dodao je kako na taj način i rasterećuju bolnički sustav koji je pod velikim pritiskom u posljednje vrijeme.
Dodao je kako još nemaju većih problema sa stručnim kadrom, jer su se pozicionirali kao najveća privatna ustanova zdravstvene zaštite u istočnom dijelu Hrvatske, ali je izrazio želju da se i taj problem u sustavu uskoro riješi. Napomenuo je kako je osječki Dom zdravlja nastavna baza Medicinskog fakulteta, a surađuju i s osječkom Medicinskom školom.
Sikora je rekao kako prostora za poboljšanje uvijek ima te da će na tome i raditi. Govoreći o knjizi, kazao je kako su se u njoj posebno osvrnuli na razdoblje Domovinskog rata, tijekom kojega je Dom zdravlja Osijek uvijek bio na usluzi svojim građanima i pacijentima.