OI Rio: Australka Esposito najbolja u modernom petoboju

Autor: Zvonimir Matić

RIO DE JANEIRO, 20. kolovoza 2016. (Hina) - Australka Chloe Esposito (24) osvojila je naslov olimpijske pobjednice u modernom petoboju u Rio de Janeiru, ona je nakon dva dana natjecanja u mačevanju, plivanju, jahanju, streljaštvu i trčanju ostvarila 1372 boda, 16 više od srebrne Francuskinje Elodie Clouvel, odnosno 23 više od brončane Poljakinje Oktawije Nowacke.

Za Esposito ovo je prva medalja s velikih natjecanja u karijeri, dok Couvel osvojila drugo srebro ove godine, istu je poziciju zauzela i na Svjetskom prvenstvu u Moskvi iza Mađarice Sarolte Kovacs koja je u Riju bila tek 17.

Baniteljica naslova iz Londona otprije četiri godine, Litvanka Laura Asadauskaite završila je na tek 31. mjestu.