OI Rio - Njemački rukometaši izborili polufinale

Autor: Denis Lugarić

RIO DE JANEIRO, 17. kolovoza 2016. (Hina) - Rukometaši Njemačke izborili su plasman u polufinale olimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što su u četvrtfinalu uvjerljivo pobijedili Katar 34-22.

Bio je to sudar aktualnih europskih prvaka i svjetskih doprvaka. Utakmica je bila ravnopravna u prvih 16 minuta, a tada njemački rukometaši serijom 4-0 bježe na 12-8 i nakon toga njihova prednost niti jednog trenutka nije bila manja od četiri gola. U 49. minuti prvi put su imali 10 golova prednosti (28-18), a na koncu je bilo +12.

Njemačku su do pobjede predvodili Fabian Wiede, Uwe Gensheimer i Tobias reichmann sa po pet golova, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Rafael Capote s devet i Žarko Marković sa četiri gola.

Njemačka će u polufinalu igrati protiv Francuske koja je u četvrtfinalu pobijedili domaćine 34-27.

Dvostruke olimpijske pobjednike su do očekivane pobjede nad Brazilom povukli Michael Gigou s osam pogodaka, Daniel Narcisse sa sedam i Cedric Sorhaindo sa šest golova. Najbolji strijelac Brazila bio je Alexandro Pozzer s osam pogodaka.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Slovenija - Danska (22 sata) i Hrvatska - Poljska (četvrtak, 1.30 sati).