EI Baku: Završena natjecanja u streljaštvu

Autor: dlug
BAKU, 22. lipnja 2015.(Hina) - Disciplinama mješovito zračna puška 10m i mješovito zračni pištolj 10m završena su natjecanja u streljaštvu u Baku Shooting Centru na Europskim igrama.

Posljednje dvije discipline su novost u streljaštvu i nisu u olimpijskom programu, a njima se želi poboljšati atraktivnost ovoga sporta.

U disciplini mješovito zračna puška 10m nastupili su Snježana Pejčić i Petar Gorša koji su zapeli u polufinalu. U kvalifikacijama su bili osmi sa 517,3 pogođenih krugova, a osmi rezultat su imali i u polufinalu.

U disciplini mješovito zračni pištolj 10m nastupili su Marija Marović i Željko Posavec osvojivši 11. mjesto u kvalifikacijama.

Hrvatski strijelci su na Europskim igrama osvojili jednu medalju - Petar Gorša je bio srebrni u disciplini trostav 50m.

Korak do medalje su ostali Snježana Pejčić u disciplini zračna puška 10 m i Bojan Đurković u disciplini ležeći MK puška 50m osvojivši četvrta mjesta.