SP košarka: Australija svladala Litvu

Autor: Gordan Gabrovec
ZAGREB, 2. rujna 2014. (Hina) - Košarkaši Australije svladali su Litvu sa 82-75 u 3. kolu skupine D Svjetskog prvenstva te tako nanijeli prvi poraz Litavcima u Španjolskoj, dok su Amerikanci protiv Novog Zeland stigli do još jedne uvjerljive pobjede (98-71).

Australci su već do poluvremena stvorili velikih 19 koševa prednosti (47-28). Litva se u drugom poluvremenu uspjela vratiti u utakmicu, doći i do četiri poena zaostatka u 30. minuti, ali do potpunog preokreta nije došlo.

Australce je do značajne pobjede za prolaz u drugi krug vodio Joe Ingles s 18 koševa, a Aron Baynes ubacio je 14. U reprezentaciji Litve najefikaniji je bio Reinaldas Seibutis s 21 poenom.

Američki košarkaši koji brane naslov došli su do nove uvjerljive pobjede. Svladali su Novi Zeland sa 98-71. Anthony Davis je postigao 21 koš za pobjednike, dok je BJ Anthony s 11 poena bio najbolji strijelac Novog Zelanda.