Arsenal čeka Novu godinu na čelu ljestvice

Autor: adrp
LONDON, 29. prosinca 2013. (Hina/Reuters) - Nogometaši Arsenala pobijedili su kao gosti u 19. kolu Newcastle United sa 1-0 i time se vratili na prvo mjesto Premier Lige sa kojeg će ući i u Novu godinu.

Jedini pogodak na utakmici postigao je francuski reprezentativac Olivier Giroud u 65 minuti nakon centaršuta Thea Walcotta.

Uzbudljivo je bilo i u Liverpoolu gdje je Everton sa 2-1 pobijedio Southampton. Domaći su poveli pogotkom Seamusa Colemana u 9. minuti, a na 1-1 izjednačio je Gaston Ramirez u 71. minuti. Tri minute poslije, u 74 minuti, Romelu Lukaku postiže pogodak kojim donosi sva tri boda domaćinima. Nikica Jelavić ponovno je bio na klupi za pričuve Evertona, a Dejan Lovren, kao i obično, odigrao je cijelu utakmicu za Southampton.

Na ljestvici nakon nepotpunog 19. kola vodi Arsenal sa 42 boda ispred Manchester Citya koji ima 41.

Večeras još igraju Chelsea i Liverpool, te Tottenham i Stoke.