EP plivanje: Zlata za Dugonjića i Stjepanovića

HERNING, 14. prosinca 2013. (Hina/AFP) - Hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je sedmo mjesto u finalu 50 leđno trećeg dana Europskog prvenstva u malim bazenima koje se održava u danskom Herningu.

Jovanović je u finalu plivala 27.18 sekundi što joj je donijelo sedmo mjesto u Europi. Zanimljivo je da Dubrovkinja u ovoj disciplini još uvijek drži svjetski rekord (25.70) iz Istanbula 2009. Također, ovo je drugo hrvatsko finale na ovom prvenstvu nakon Maria Todorovića, koji je bio deseti na 100 leptir.

U polufinalu je danas plivali i Dominik Straga i Saša Gerbec, no nisu uspjeli ući u finala. Na 50 prsno Gerbec je s vremenom od 27.34 sekundi bio 19., a u disciplini 100 m mješovito Straga je također zauzeo 19. poziciju s vremenom od 54.89 sekundi.

Trećega dana prvenstva do prvih zlata su došli Slovenija i Srbija - Damir Dugonjić je pobijedio na 50 prsno, a Srbin Velimir Stjepanović na 200 leptir. Španjolka Mireia Belmonte Garcia slavila je na 400 slobodno i osvojila svoje treće zlato na prvenstvu.