Mandžukić opet zabio, a i švicarski Hrvat Josip Drmić

BERLIN, 14. prosinca 2013. (Hina) - U 16. kolu Bundeslige Bayern je na svom stadionu pobijedio Hamburger sa 3-1, a među strijelce se upisao i hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je odigrao cijeli susret za europske prvake.

Mandžukić, koji je zabio i u prošlom kolu, doveo je Bayern u vodstvo u 42. minuti, a uz njega za "Bavarce" su zabili i Mario Goetze (52), te Xherdan Shaqiri (90+3), dok je za HSV utješni pogodak postigao Pierre-Michael Lasogga (87). Mandžukić je mogao zabiti i u 39. minuti, a u 27. je namjestio šansu Contentu, koji je nije iskoristio. Sa ukupno deset pogodaka Mandžukić je na drugom mjestu najboljih strijelaca njemačkog prvenstva, iza Roberta Lewandowskog (Borussia Dortmund), koji je zabio 11 golova.

Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je cijeli susret za HSV, a Ivo Iličević nije bio u sastavu.

Borussia Dortmund je u gostima kod Hoffenheima odigrala samo 2-2. Hoffenheima je vodio 2-0, ali je Borussia uspjela doći do poravnanja. U prošlom kolu Borussia je poražena od Bayer Leverkusena, pa je u samo dva kola skupila pet bodova zaostatka za europskim prvacima, te sada zaostaje 12 bodova za vodećim Bayernom.

Hannover i Nuernberg su remizirali, bilo je 3-3, a jedan pogodak za Nuernberg zabio je švicarski Hrvat Josip Drmić, kojemu je to šesti gol ove sezone.

Večeras Perišićev i Olićev Wolfsburg igra protiv Stuttgarta.