SP 2014: Etiopija - Nigerija 1-2

ADIS ABEBA, 13. listopada 2013. (Hina/AFP) - Nogometaši Nigerije na korak su do plasmana na Svjetsko prvenstvo u Brazilu nakon što su u prvoj utakmici baraža afričkih kvalifikacija slavili u gostima kod Etiopije s 2-1.

Etiopljani su u Adis Abebi poveli u 57. minuti pogotkom Assefa Gobezea, a potom je dvoboj odlučio nigerijski junak Emmanuel Emenike. Napadač turskog Fenerbahčea prvo je izjednačio u 67. minuti, a potom pogotkom iz kaznenog udarca u 90. minuti donio veliku prednost afričkim prvacima Nigerijcima pred uzvrat 16. studenoga kod kuće u Calabaru. Ukoliko uspiju proći Etiopiju, Nigerijcima će to biti ukupni peti nastup na završnicama svjetskih prvenstava.

U prvim utakmicama baraža u subotu Obala Bjelokosti je kod kuće slavila protiv Senegala s 3-1, a Burkina Faso kao domaćin protiv Alžira s 3-1. U nedjelju je na programu utakmicu Tunis-Kamerun, dok će Gana i Egipat svoj prvi dvoboj igrati u utorak u Kumasiju. Pobjednici utakmica baraža izravno idu na SP u Brazilu.