Primera: Athletic Bilbao - Valencia 1-1

Autor: dlug
MADRID, 6. listopada 2013. (Hina/Reuters) - U zadnjoj utakmici 8. kola Primere Athletic Bilbao i Valencia su odigrali 1-1. I jednoj i drugoj momčadi to je prvi remi u sezoni, kojim su Baski ostali šesti, a Valencia sedma na ljestvici s po 13 bodova.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić donio je svojim pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade pobjedu Sevilli u domaćem ogledu 8. kola Primere protiv Almerie (2-1).

Rakitić je u posljednjim trenucima susreta postigao zgoditak glavom kojim je Sevilla došla do tek druge pobjede u sezoni. Momčad iz Andaluzije je povela već u 6. miuti preko Gameira, a za Almeriju, novoga prvoligaša i posljednju na ljestvici, izjednačio je Rodri u 23. minuti.

U prvom nedjeljnom susretu osmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Atletico Madrid je na Vicente Calderonu pobijedio Celtu Vigo 2-1 ostvarivši i osmu uzastopnu pobjedu ove sezone. Oba gola za Atletico zabio je Diego Costa (42, 62) koji je stigao do brojke od deset pogodaka ove sezone i trenutačno je vodeći strijelac španjolskog prvenstva. Iza njega su Lionel Messi sa osam i Cristiano Ronaldo sa sedam golova. Costa je danas mogao upisati i 'hat trick' no promašio je kazneni udarac u 26. minuti. Strijelac za goste iz Viga bio je Nolito u 71. minuti.

Na ljestvici vode Barcelona i Atletico Madrid sa po 24 boda, dok je na trećem mjestu Real Madrid s pet bodova manje.

Athletic Bilbao - Valencia 1-1 (Rico 75/Banega 42-pen)

Getafe - Real Betis 3-1 (Leon 16,22, Colunga 27 / Rafa 51-autogol)

Sevilla - Almeria 2-1 (Gameiro 6, RAKITIĆ 90+3 / Rodri 23)

Atletico Madrid - Celta Vigo 2-1 (Diego Costa 42,62 / Nolito 71)

U subotu:

Barcelona - Real Valladolid 4-1 (Sanchez 14,64, Xavi 52, Neymar 70 / Guerra 10)

Levante - Real Madrid 2-3 (Baba 57, El Zhar 86 / Ramos 61, Morata 90, Ronaldo 90+4)

Rayo Vallecano - Real Sociedad 1-0 (Viera 89-11m)

Elche - Espanyol 2-1 (Corominas 40,74 / Bifouma 66)