Opet Mandžukić i Olić strijelci

Autor: imli
BERLIN, 21. rujna 2013. (Hina) - U 6. kolu nogometnog prvenstva Njemačke ponovno su se hrvatski reprezentativci Mario Mandžukić i Ivica Olić upisali u strijelce, Olić dva puta, a Mandžukić jednom. Obojici je to četvrti prvenstveni gol ove sezone, a također obojica su bili strijelci i u prošlom kolu.

U derbiju kola Bayern je u gostima svladao Schalke 4-0, a Mandžukić je bio strijelac za 2-0 u 22. minuti. Preostale pogotke za Bayern zabili su Schweinsteiger (21), Ribéry (75) i Pizarro (84).

Ivica Olić je svojim je pogocima donio pobjedu Wolfsburgu, koji je slavio 2-1 protiv Hoffenheima.

Hoffenheim je poveo u 15. minuti golom Anthonyja Modestea, a potom je Olić donio preokret i pobjedu "vukovima" golovima u 44. i 48. minuti. Imao je Olić još dvije prilike, u 63. i 64. minuti, prvi udarac završio je u bloku, a drugi iznad gola. Olić je igrao do 85. minute, a drugi Hrvat u redovima Wolfsburga Ivan Perišić odigrao je drugo poluvrijeme, i u 48. minuti imao je lijepu priliku za gol, ali ju nije iskoristio.

Hamburger je na domaćem terenu izgubio od Werdera sa 0-2, a oba gola zabio je Nils Petersen (32, 90+4). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj oporavio se od ozljede i odigrao je cijeli susret za HSV, te je dva puta pokušao iz daljine. U 34. minuti njegov udarac obranio je vratar gostiju Mielitz, dok je u 82. minuti njegov udarac završio pored gola.

Nakon ovotjednog poraza u Ligi prvaka od Napolija, Borussia Dortmund je prekinula stopostotni niz u domaćem prevenstvu, odigravši 1-1 u gostima kod Nurnberga.

U nedjelju još igraju Freiburg - Hertha, te Stuttgart - Eintracht Frankfurt.