Priču o Sanaderovim umjetninama sakrivenima na imanju u Mlaki Fiolić je USKOK-ovim istražiteljima otkrio tijekom istrage u "slučaju Planinska" u kojem ih se obojicu, uz bivšeg ministra Petra Čobankovića, tereti zbog nezakonite prodaje Fiolićeve zgrade u Planinskoj ulici Ministarstvu regionalnog razvoja po znatno višoj cijeni od tržišne.
I Mikuljan je o tome već govorio na suđenju u slučaju Fimi media u kojem se Sanadera, ali i njegovu bivšu stranku tereti za 'preljevanje' novca iz državnih institucija i tvrtki u stranački crni fond i privatne džepove.
Čuvar iz Sanaderova službenog osiguranja koji je nakon umirovljenja u MUP-u prešao raditi u Sanaderovu privatnu tvrtku danas je ponovio da je pet Sanaderovih slika u ljeto 2009. odnio u Modernu galeriju, da bi se po njih vratio potkraj 2010. Nakon telefonskog razgovora sa Sanaderom jednu je sliku, kaže, odnio njemu, a četiri Fioliću koji je umjetnine preuzeo na svom dvorištu.
Fiolić je ranije na suđenju u slučaju Planinska priznao da je na svom imanju čuvao ukupno 15-ak Sanaderovih umjetnina, a među njima i četiri Bukovčeva ulja na platnu koje mu je donio Mikuljan.
O prodaji zgrade u Planinskoj danas je svjedočio i Erik Mohorović, koji je tijekom 2006. radio u Erste nekretninama. Kazao je da su se predstavnici njegove banke sastajali s Fiolićem i Darkom Beukom, tadašnjim predsjednikom uprave Hrvatskih šuma koje su prije Čobankovićeva ministarstva bile zainteresirane za kupnju sporne nekretnine.
Sanader je u konačnici nakon nezakonite kupoprodaje zgrade u Planinskoj od Fiolića navodno primio više od 17 milijuna kuna provizije, a uz njih dvojicu na optuženičkoj klupi je i Mladen Mlinarević. Njegova je tvrtka "Inženjerski biro" 2009. u procjeni navodno preuveličala vrijednost Fiolićeve zgrade prije nego ju je za 79,9 milijuna kuna kupilo Čobankovićevo ministarstvo. On je nakon nagodbe s USKOK-om, osuđen na rad za opće dobro.
Suđenje se nastavlja 9. listopada.