SP, plivanje: Jefimova pobijedila svjetsku rekorderku Pedersen

BARCELONA, 2. kolovoza 2013. (Hina) - Danska plivačica Rikke Moller Pedersen jučer je u polufinalu utrke na 200 metara prsno postavila svjetski rekord, a danas je u finalu Svjetskog prvenstva u Barceloni izgubila od Ruskinje Julije Jefimove.

Pedersen je u finalnoj utrci vodila nakon 150 metara, ali u završnici ju je prestigla Jefimova, koja je na kraju uzela zlato, dok se je svjetska rekorderka morala zadovoljiti srebrom. U finalu je bila za skoro sekundu sporija negoli jučer u polufinalu.

Američki plivač Ryan Lochte danas je osvojio dva zlata, prvo na 200m leđno, a potom i u štafeti 4x200m slobodno. Lochte je zasad u Barceloni skupio tri zlata, a ujedno je po treći puta postao svjetski prvak na 200m leđno.

Plivači SAD-a osvojili su petu uzastopnu titulu svjetskih prvaka u štafeti 4x200m slobodno. Srebro je pripalo Rusima, a bronca Kinezima.

Australka Cate Campbell osvojila je zlatnu medalju na 100m slobodno, dok je najveća zvijezda ženskog plivanja 18-godišnja Amerikanka Missy Franklin bila tek četvrta. Missy Franklin je u Barceloni dosad osvojila četiri zlata.

Na 200m prsno slavio je Mađar Daniel Gyurta s novim europskim rekordom (2:07.23).