SP: Budetić srebrni u koplju

ZAGREB, 26. srpnja 2013. (Hina) - Sedmog dana natjecanja na IPC Svjetskom atletskom prvenstvu za osobe s invaliditetom u Lyonu Branimir Budetić je u konkurenciji slabovidnih bacača koplja osvojio srebro sa osobnim rekordom od 58,97 metara (946 bodova), izvijestio je danas Hrvatski paraolimpijski odbor.

Prije dva dana Budetić je osvojio brončanu medalju u bacanju diska. Nakon sedam dana natjecanja u Lyonu hrvatski atletičari osvojili su četiri bronce i dva srebra.

Novi svjetski prvak u bacanju koplja je atletičar Tajvana Chung Chih Chiang sa daljinom od 59,29 metara (951 bod), a brončani je Iranac Sajad Nikparast s daljinom 58,47 metara (919 bodova).

Drugi hrvatski predstavnik u koplju Grgo Bogdanović je sa daljinom od 43,65 metara (642 boda) zauzeo deveto mjesto.

U prijepodnevnom programu u bacanju kugle nastupio je Albin Vidović koji je sa rezultatom 11,52 metra zauzeo četvrto mjesto. Novi svjetski prvak je Rus Vladimir Sviridov sa novim svjetskim rekordom od 14,70 metara.

Sutra u konkurenciji atletičara s podkoljeničnim amputacijama u bacanju kugle nastupa Josip Slivar.