Pobjeda mladih rukometaša

Autor: zkre
MOSTAR, 8. srpnja 2013. (Hina) - Mladi hrvatski rukometni reprezentativci (U-21), koji se pripremju za Svjetsko juniorsko prvenstvo što će se od 14. do 28. srpnja održati u BiH, pobijedili su u prijateljskom susretu u Širokom Brijegu vršnjake iz BiH sa 24:22.

Utakmicu su bolje otvorili izabranici izbornika BiH Ante Grbavca koji su nakon 15 minuta vodli sa 7:4, ali su do kraja poluvremena naši uspjeli izjednačiti na 8:8.

U drugom dijelu bilo je više golova, a Hrvatska je pobijedila u finišu zahvaljujući većoj individualnoj kvaliteti, ali i osam pogodaka koje je postigao najbolji u našim redovima Stipo Mandalinić, dok je najekasniji u redovima BiH s pet pogodaka bio Ivan Milas.

Druga pripremna utakmica ovih reprezentacija odigrat će se u četvrtak u Sarajevu.

Inače, odabranici izbornika Slavka Goluže će na SP igrati u skupini B u Ljubuškom s reprezentacijama: Švicarske, Nizozemske, Njemačke, Alžira i Katara s kojima i igramo prvu utakmicu 14. srpnja.

Ostale tri skupine igrat će u Banja Luci, Zenici i Sarajevu.