Pobjeda Dinama uz majstorski gol Halilovića

ZAGREB, 28. lipnja 2013. (Hina) - U prijateljskoj utakmici u Murskoj Soboti nogometaši zagrebačkog Dinama danas su pobijedili iranski Sepahan sa 2-0 pogocima Vrsaljka (36) i Halilovića (85).

"Modri" su pružili dobru partiju protiv iranskog Sepahana, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Zlatko Kranjčar. Dinamo je poveo u 36. minuti, nakon kornera kojeg je izveo Sammir u skoku je bio najviši Vrsaljko i glavom trese mrežu. Konačnih 2-0 postavio je 17-godišnji Alen Halilović u 85. minuti, pokazavši zašto ga traže najbolji europski klubovi. Halilović je primio loptu na centru, sjurio se prema 16-ercu i sa vrha kaznenog prostora odličnim udarcem svladao je iranskog vratara.

Trener Dinama Krunoslav Jurčić bio je zadovoljan nakon utakmice: "Bilo mi je bitno da izgledamo kao ekipa, jer u ovoj fazi priprema je teško očekivati dobru protočnost u igri i malo grešaka. Cijelu utakmicu smo držali formaciju, bili kompaktni i stvorili dosta šansi tako da je ukupno gledano dojam jako dobar".

Za Dinamo su igrali: Migliore – Vrsaljko, Addy (od 46. Jedvaj), Šimunić, Ibanez (od 61. Pivarić) – Ademi (od 61. Leko) – Soudani (od 46. Rukavina), Husejinović (od 61. Brozović), Sammir (od 61. Antolić), Fernandes (od 61. Halilović) – Kramarić (od 61. Krstanović).