Brigita Matić prva u Austriji

Autor: adrp
ZAGREB/LEIBNITZ, 2. lipnja 2013. (Hina) - Naša najbolja mlada judašica Brigita Matić osvojila je prvo mjesto u natjecanju juniorki na Europskom kupu koje se 1. i 2. lipnja održalo u Austrijskom Leibnitzu.

Mlada Splićanka je u finalnoj borbi juniorki u kategoriji do 78 kg pobijedila Ruskinju Valeriju Davidkinu i time potvrdila dominaciju u mlađim kategorijama.

Na putu do finala Matić je pobjedila Slovenku Klaru Apotekar, Nizozemku Babette van Aggelen te još jednu Ruskinju Anne Pridanikovu.

Ti rezultati ohrabruju pred nastup na Europskom prvenstvu, koje će se za manje od tri tjedna održati u Estonskom glavnom gradu Tallinnu, i na kojem će Brigita braniti Europsku titulu, koju je u kadetskoj konkurenciji osvojila prošle godine u talijanskom Bariu.