"Povjerenstvo, ne dovodeći u pitanje uredničko iskustvo Željka Rogošića potrebno za radno mjesto glavnog urednika HTV1 unutar ukupnog radnog staža od 33 godine i 31 godine novinarskog iskustva u tiskanim i elektroničkim medijima, smatra da navodi iz njegove biografije, onako kako su napisani, sadrže niz činjeničnih netočnosti", stoji u mišljenju koje potpisuje predsjednik Etičkog povjerenstva HRT-a Nikola Kristić.
To se odnosi na netočan navod u biografiji da je u razdoblju od "1989. do 1993. bio odgovorni urednik TV centra Split Hrvatske televizije", da je u razdoblju od 1997. do 2009. bio "urednik unutrašnje politike i gospodarstva tjednika Nacional", te da je u razdoblju od 1993. do 1996. bio "urednik unutrašnje politike i pomoćnik glavnog urednika tjednika Globus".
To se, također, odnosi na navod u biografiji da je u razdoblju od 1983. do 1986. bio "urednik unutrašnje politike i komentator u Slobodnoj Dalmaciji", kao i na to da je u razdoblju od 1986. do 1989. bio "urednik unutrašnje politike i komentator u Nedjeljnoj Dalmaciji".
Izjave koje je Rogošić priložio Povjerenstvu, a kojima je htio naknadno potvrditi svoje navode u biografiji o svojem radu i statusu u Nacionalu i Globusu, te Slobodnoj Dalmaciji i Nedjeljnoj Dalmaciji, a koje su dali Sina Karli, Maroje Mihovilović, Marko Čustić, Denis Kuljiš, Tonko Vulić i Ratko Bošković, Ilija Maršić te Krunoslav Kljaković, Povjerenstvo drži da su ih dale kompetentne osobe, ali izvan natječajnog postupka te ih ne smatra presudnim dokazima.
Povjerenstvo je utvrdilo netočnosti i u navodu u biografiji da je u razdoblju 1989.-1993. Rogošić "autor posebno zapaženih širih reportaža iz okupiranog Kijeva".
Prema snimci dostupnoj u arhivi HTV-a, a koju je presnimljenu na DVD Željko Rogošić dao na uvid Povjerenstvu kao dokaz točnosti svoga navoda u biografiji, vidljivo je da je obrađena snimka objavljena u TV Dnevniku 30. travnja 1991. uz potpis snimatelja Davora Šarića kao snimatelja, ali bez potpisa Željka Rogošića pa iz te snimke nije vidljiv njegov autorski doprinos.
Rogošić je pred Povjerenstvom, stoji u objašnjenju, priznao da je "mogao biti nešto precizniji u iznošenju podataka u biografiji, ali se vodio time da se obraća poslodavcu u svrhu prijave za mjesto glavnog urednika HTV1, i tijelima koja odlučuju o prijavi na natječaj, a ne širokoj javnosti koja se sada iživljava nad njime i dovodi u pitanje vjerodostojnost njegove biografije".
Glavni ravnatelj HRT-a Goran Radman 9. svibnja poslao je zahtjev Etičkom povjerenstvu HRT-a da ispita je li Rogošić navodima koje je iznio u svojoj biografiji priloženoj uz prijavu za mjesto glavnog urednika HTV1, a koji su osporeni u javnosti, povrijedio Etički kodeks HRT-a.
U petak će se održati izvanredna sjednica Nadzornog odbora HRT-a na čijem je dnevnom redu nadzor zakonitosti imenovanja ravnatelja ustrojbenih jedinica i glavnih urednika HRT-a. Jedna od glavnih tema bit će i imenovanje Željka Rogošića, kao i imenovanje ravnatelja poslovanja Borisa Sruka, najmlađeg člana Radmanovog ravnateljstva. Rođen je 1981., a kao jedan od kriterija za to mjesto bilo je deset godina radnog staža.
Nadzorni odbor razmatrat će i slučaj Duška Zimonje koji je na HRT došao iz firme Mediahub Roberta Šveba. Ta firma je s HRT-om u travnju sklopila konzultantski ugovor vrijedan 300.000 kuna, a odmah nakon toga je objavljeno da Zimonja postaje ravnatelj tehnologije HRT-a. Nadzorni odbor raspravljat će i o Zimonjinom bivšem poslodavcu Švebu koji je do ožujka 2008. bio ravnatelj HRT-a, a sada za HRT radi kao konzultant.