Brammertz je u dvodnevni posjet Srbiji došao u povodu priprema redovitog izvješća Vijeću sigurnosti UN u lipnju, a u razgovoru sa srbijanskim premijerom Ivicom Dačićem istaknuo da je suradnja "dobra, profesionalna i bez problema", navedeno je u priopćenju srbijanske vlade.
Srbijanski premijer ponovio je glavnom haaškom tužitelju inicijativu Beograda da osobe sa srbijanskim državljanstvom osuđene pred ICTY-jem izdržavaju kaznu u Srbiji.
Dačić je, prema priopćenju, istaknuo i važnost "rasvjetljavanja zločina trgovine organima na Kosovu" ocijenivši da je "uspostavljena dobra suradnja s istražnim timom (pravne misije EU na Kosovu) EULEX-a" s ciljem da se rasvijetli zločin o kojem je pokrenuta i međunarodna istraga.
Srbijanski premijer zahvalio je Brammertzu na doprinosu za potpisivanje Protokola o ustupanju dokaza s Tužiteljstvom Bosne i Hercegovine, kojim "počinitelji ratnih zločina postaju dostupni", uz efikasnije procesuiranje, navedeno je u priopćenju.
Brammertz se sastao i s predsjednikom Nacionalnog vijeća za suradnju s ICTY-jem Rasimom Ljajićem, a njihova je zajednička ocjena da Srbija i Tužiteljstvo ICTY u pogledu dostave dokumentacije, pristupa arhivama državnih organa i svjedocima surađuju "na veoma visokoj razini" i da "nema otvorenih pitanja", priopćeno je iz Ljajićeva ureda.
Ljajić je, kako se navodi, Bramertza izvijestio o zahtjevu Beograda da se vrati sva dokumentacija dostavljena iz Srbije na upite i zahtjeve Tužiteljstva, koja nije korištena u postupcima pred ICTY-jem.
Brammertz je sinoć odmah po dolasku iza zatvorenih vrata razgovarao sa srbijanskim tužiteljem za ratne zločine Vladimirom Vukčevićem, a za danas popodne predviđen je i susret sa zamjenikom premijera Aleksandrom Vučićem.