Borussija u finalu LP

Autor: dlug
MADRID/ZAGREB, 30. travnja 2013. (Hina) - U uzvratnom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Borussiju Dortmund 2:0, no njemački sastav je izborio finale jer je u prvom susretu slavio 4:1.

Golove za 'Kraljevski klub' postigli su Karim Benzema u 83. minuti i Sergio Ramos u 88. minuti. Realu je za prolaz u njegovo 13. finale elitnog natjecanja Starog kontinenta trebao još jedan gol, no Borussija se uspjela obraniti. Hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta i bio je jedan od najboljih igrača 'Kraljevskog kluba'

Borussija Dortmund je izborila plasman u svoje drugo finale, nakon što je 1997. godine osvojila naslov prvaka Europe.

Za Španjolce će biti mala utjeha da je Realu ovo bilo već 24. polufinale Kupa i Lige prvaka što nije uspjelo niti jedno klubu, a Real je rekorder i sa devet europskih naslova prvaka.

Borussija će u finalu igrati protiv boljeg iz sutrašnjeg ogleda Barcelone i Bayerna na Camp Nou. Bayern je u prvom susretu u Munchenu slavio 4:0 i jednom nogom je u finalu