Njemačka: Hannover - Bayern 1:6

BERLIN, 20. travnja 2013. (Hina/Reuters) - Iako je još prije dva tjedna osigurali naslov prvaka Njemačke, minhenski Bayern nema milosti prema protivnicima pa su tako u 30. kolu u gostima pobijedili Hannover s čak 6:1.

Marijo Mandžukić nije bio u konkurenciji za današnji dvoboj, s obzirom da će Bavarci bez njega igrati prvu polufinalnu utakmicu Lige prvaka u utorak protiv Barcelone, pa su protiv Hannovera briljirale njegove pričuve Mario Gomez i Claudio Pizzaro s po dva zgoditka.

Borussia Dortmund je slavila kod kuće protiv Mainza s 2:0, a Marco Reus je zabio već u prvoj minuti, dok je Bayer u Leverkusenu s 5:0 demolirao Hoffenheim, koji je sve bliže ispadanju.

Eintracht je u Frankfurtu slavio protiv Schalkea s 1:0, a za domaćine je u 83. minuti ušao Srđan Lakić. Momčad iz Frankfurta je na šestom mjestu koje vodi u Europu, a blizu Europe je i HSV koji je kao domaćin slavio protiv Fortune Dusseldorf s 2:1. Oba pogotka za klub iz Hamburga dao je Rafael van der Waart, dok je hrvatski reprezentativac Milan Badelj zamijenjen u 69. minuti.