ATP Monte Carlo: Fognini u polufinalu

Autor: rsal
MONTE CARLO, 19. travnja 2013. (Hina/AFP) - Osmerostruki pobjednik Rafael Nadal, Francuz Jo-Wilfried Tsonga i Talijan Fabio Fognini polufinalisti su ATP Masters 1000 turnira u Monte Carlu.

Fognini je u četvrtfinalu slavio protiv Francuza Richarda Gasqueta s 7:6 (0), 6:2, te će u polufinalu igrati s boljim iz dvoboja Novaka Đokovića i Jaarka Nieminena. Talijan (32. na ATP listi) je do svog prvog polufinala na Masters 1000 turnirima došao zahvaljujući sjajno odigranom "tie-breaku" prvog seta, kojeg je dobio s 7:0. Gasquet je kolo ranije dobio našega Marina Čilića, a u prvom setu je propustio jednu set-loptu.

Nadal se pošteno namučio protiv Bugara Grigora Dimitrova, ali je nakraju slavio s 6:2, 2:6, 6:4. Španjolcu je to rekordna 45. uzastopna pobjeda na terenima Monte Carla, a jedini poraz ubiježio je 2003. kao 16-godišnjak protiv Guillerma Corie. Dimitrov je jedini u Kneževini uzeo set Nadalu nakon dvije godine.

Nadal će u polufinalu igrati protiv Tsonge, koji je bio bolji od Švicarca Stanislasa Wavrinke s 2:6, 6:3, 6:4.