No, sudac Zdravko Majerović na idućoj bi raspravi u svibnju trebao ispitati novinara nekadašnjeg splitskog tjednika "Feral Tribune" Ivicu Đikića kojemu je Bajramović 1997. ispričao da je Merčepova postrojba u Gospiću i u Pakračkoj Poljani ubila 280 osoba te da je on osobno odgovoran za smrt 86 ljudi.
Osim Đikića, 27. svibnja, na zagrebačkom Županijskom sudu trebali bi svjedočiti i drugi novinari koji su pisali o zločinima - Andreja Latinović, Damir Dukić, Igor Zovko, Josip Kelemen, Jasmin Krpan, Igor Čumandra, Tihana Tomičić i Robert Naprta. U lipnju bi, pak, trebali biti ispitani Roman Majetić, Saša Leković, Marijan Grakalić i Jasmina Nikolić.
Merčepu se kao ratnom zapovjedniku pričuvnog policijskog sastava sudi za odvođenje, zlostavljanje, mučenje i ubijanje pedesetak civila sa zagrebačkoga, kutinskoga i pakračkog područja. No, on tvrdi da nije kriv i poriče i da je zapovijedao postrojbom koja se nazivala njegovim imenom.
To je na suđenju, nasuprot iskazima žrtava, posvjedočilo i nekoliko "merčepovaca" te članova tadašnjeg političkog vrha poput Vladimira Šeksa i ratnog ministra unutarnjih poslova Ivana Vekića.
I danas ispitani svjedok Dubravko Milat tvrdi da u Pakračkoj Poljani, gdje je služio u rezervnom policijskom sastavu, nikada nije vidio bilo kakve zločine ili zarobljenike, kao ni članove njihovih obitelji koji bi ih tražili.
Bajramović je, međutim, u medijima tvrdio da je Merčep dobro znao za zločine, iako osobno nije sudjelovao u likvidacijama. Njemu se već sudilo za ubojstva na Pakračkoj Poljani, za koju se doznalo još 1992. kada je u istrazi o ubojstvu zagrebačke obitelji Zec policija došla do informacija o još nekim zločinima koje su navodno počinili Merčepovi suborci.