SP 2014: Poraz Slovenije, pobjeda Albanije u Oslu

Autor: rsal
ZAGREB, 22. ožujka 2013. (Hina) - Nogometaši Albanije pobijedili su na gostovanju u oslu kod Norveške s 1:0, dok je Slovenija izgubila doma od Islanda 1:2 u kvalifikacijskim utakmicama za SP 2014. skupine E.

Albanci su u Oslu šokirali favorizirane Norvežane pogotkom Salihija u 67. minuti, pa su se i Albanci vratili u igru za prva dva mjesta u skupini. Slovenci su sve dalje od tog cilja u istoj skupini nakon što su u Ljubljani poraženi od Islanda. Slovenci su poveli zgoditkom Novakoviča (34), ali su Islanđani potom preko junaka dvoboja G. Sigurdssona (55, 78) preokrenuli rezultat i učinili ovu skupinu potpuno neizvjesnom.

U skupini C Nijemci su s lakoćom prošli gostovanje kod Kazahstana s 3:0, a strijelci su bili Schweinsteiger (20), Götze (22) i Müller (74). Njemačka vodi u ovoj skupini s 13 bodova. U skupini D Turska je slavila kod Andore s 2:0 i ostala u igri za prve pozicije. Pogotke su za Turke dali Inan (30) i Burak Yilmaz (45+2).

U skupini B Bugarska je u Sofiji sa 6:0 "razbila" Maltu pogocima Aleksandra Toneva (6, 38, 58), Ivelina Popova (47), Emila Gargorova (55) i Ivana Ivanova (78). Latvijci u skupini nisu uspjeli pobijediti kod Luksemburga (1:1). Domaćini su poveli pogotkom Polverina (17), a za Latvijce je izjednačio Caupa u 30. minuti, no isti igrač je u 62. minuti promašio kazneni udarac.

U utakmici F skupine kvalifikacija za SP 2014 u Ramat Ganu su nogometaši Izraela i Portugala odigrali 3:3 (2:1). U vrlo uzbudljivoj utakmici Izraelci su iznenadili favorizirane Portugalce i vodili s 3:1 dvadeset minuta prije kraja, no Portugalci su ipak izvukli bod. Pogotke su za Izraelce postigli Hemed (24), Ben Basat (40) i Gershon (70), dok su strijelci za Bruno Alves (2), Postiga (72) i Coentrao (93). U ovoj skupini vodi Rusija s maksimalnih 12 bodova, dok Portugal i Izrael imaju po osam bodova. U petak igraju Luksemburg i Azerbejdžan, a u subotu Sjeverna Irska i Rusija. Taj dvoboj se trebao igrati danas, ali je odgođen zbog obilnih snježnih padalina u Belfastu. Stadion Windsor Park potpuno je prekriven snijegom, a kako je prognoza sutra dobra, dvoboj će se igrati u 15 sati.