Na konferenciji za novinare, održanoj nakon današnjeg sastanka sa zapovjednicima 204. brigade, Borković je istaknuo da se "ćirilica u Vukovaru ne smije uvesti nikad", pri čemu je dodao da je do sada hrvatska vlast, bez obzira na stranku na vlasti, imala loš odnos prema tom gradu i okolici.
"Mi smo formalno, prema nalazima tzv. Manolićeve komisije, izdajnici, a trebalo nam je i 15 godina da dobijemo status postrojbe", rekao je Borković i upitao se što je s pravima hrvatske manjine u Srbiji, koja se, po njegovim riječima, ne poštuju, a u međudržavnim odnosima, ocijenio je, trebao bi vladati reciprocitet.
"Područje Srijema u Srbiji također je područje u kojemu žive Hrvati, koji nemaju nikakva nacionalna prava", dodao je Borković.
Ustvrdio je kako je u Hrvatskoj srpska manjina uvučena u vlast, a to joj je omogućio bivši predsjednik vlade Ivo Sanader. Također je rekao da sadašnjoj vlasti "ova situacija oko ćirilice u Vukovaru" služi za skretanje pozornosti javnosti s teškoga gospodarskog stanja te da vukovarski branitelji ne žele dodatno radikalizirati situaciju u zemlji.
"Međutim, ne želimo ozakoniti rezultate etničkog čišćenja tog područja za vrijeme rata i ratnih zločina", rekao je i dodao da je Vukovar uvijek bio hrvatski grad.
Vlado Iljkić iz Stožera za obranu hrvatskoga Vukovara istaknuo je da je taj stožer mnogo puta sudovima i Saboru predlagao da se uporaba ćirilice u Vukovaru odgodi, ali ni na jedan prijedlog još nije dobio odgovor. Među ostalim, taj stožer traži moratorij od 20 godina na uporabu ćirilice u Vukovaru.
Istaknuo je da su u Vukovaru "frustracije ljudi velike" te da se ćirilica u tome gradu želi uvesti na temelju netočnih podataka s popisa stanovništva.
Iljkić je rekao da hrvatski i srpski nisu izrazito različiti jezici, ali, dodao je, problem je uvođenje ćirilice. Također se usprotivio odvojenim srpskim vrtićima i školama, što je, po njegovu mišljenju, segregacija i svojevrsni "jezični apartheid". S tim u vezi, upitao je kako će ta mladost koja odrasta odvojeno sutra funkcionirati zajedno te zašto se i saborski zastupnik srpske manjine i predsjednik Srpskoga narodnog vijeća Milorad Pupovac o tome još nije očitovao.