AC Milan bolji od Lazija

RIM, 2. ožujka 2013. (Hina) - U 27. kolu nogometnog prvenstva Italije AC Milan je na domaćem terenu pobijedio Lazio sa 3-0, s tim da su gosti od 16. minute imali igrača manje budući da je isključen Antonio Candreva. Pogotke za Milan, koji je igrao bez ozlijeđenog Marija Balotellija, zabili su Giampaolo Pazzini (40, 60) i Kevin-Prince Boateng (44).

U petak su velikom derbiju druge i prve momčadi talijanskog prvenstva u Napulju pred 55.000 gledatelja Napoli i Juventus odigrali 1-1. U uzbudljivoj utakmici Juventus je propustio veliki broj šansi u prvom dijelu, a Napoli u drugom. Poveo je Juve zgoditkom Chiellinia (10) nakon ubačaja Pirla, a Napoli je izjednačio pogotkom Švicarca Inlera u 42. minuti, kada je njegov šut sa 20 metara pogodio Bonnuccia i prevario Buffona.

AC Milan - Lazio 3-0 (Giampaolo Pazzini 40, 60, Kevin-Prince Boateng 44)