Borussia Dortmund - HSV 1-4

Autor: imli
BERLIN, 9. veljače 2013. (Hina) - U 21. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Borussia Dortmund je iznenađujuće na domaćem terenu poražena od Hamburgera sa 1-4, a hrvatski reprezentativac Milan Badelj nije bio u sastavu HSV-a zbog žutih kartona. Očito je da trener Borussije već razmišlja o dvoboju osmine finala Lige prvaka protiv Šahtara koji se igra za četiri dana, a situaciju mu je dodatno otežalo isključenje najboljeg strijelaca Roberta Lewandowskog u 31. minuti.

Borussia je povela u 17. minuti golom Lewandowskog, a onda je uslijedio preokret, Artjoms Rudnevs (18, 62) i Son Heung-Min (26, 89) su sa po dva gola donijeli uvjerljivu pobjedu HSV-u.

Wolfsburg je ostvario važnu pobjedu u gostima kod Greuther Fuertha sa 1-0, a pobjednički gol zabio je Bas Dost u 23. minuti. Ivan Perišić je za Wolfsburg odigrao prvo poluvrijeme, a u drugom ga je zamijenio Ivica Olić, koji je najbolju priliku imao u 82. minuti, ali je njegov udarac blokiran.

Stuttgart je na svom terenu izgubio od Werdera sa 1-4, što je peti uzastopni poraz za momčad trenera Brune Labbadije, koji je nedavno produžio ugovor do ljeta 2015. Mateo Pavlović, bivši stoper Zagreba koji je ove zime došao u Werder, bio je na klupi za pričuve.

Eintracht Frankfurt, koji se bori za pozicije koje vode u Ligu prvaka, je protiv Nuernberga odigrao 0-0, a hrvatski nogometaš Srđan Lakić odigrao je cijeli susret za Eintracht i u 84. minuti se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom iz neposredne blizine izbijen sa gol linije. U prošlom kolu Lakić je u debiju za Eintracht zabio dva gola.

Večeras Mandžukićev Bayern igra protiv Schalkea, a u nedjelju se sastaju Augsburg - Mainz, te Freiburg - Fortuna Dusseldorf.