ATP Zagreb: Poraz Veića

Autor: Roretrino Šalinović
ZAGREB, 6. veljače 2013.(Hina) - ZAGREB - Hrvatski tenisač Antonio Veić poražen je u dvoboju 1. kola ATP turnira u Zagrebu od Nizozemca Robina Haasea s 2:6, 6:3, 6:3 za sat i 38 minuta igre.

Veić je pružio dobar otpor favoriziranom Nizozemcu, 58. igraču svijeta, dobio je prvi set, ali je Haase u preostala dva seta radio manje pogrešaka. Lošinjaninu Veiću ovo je bio peti uzastopni nastup u Zagrebu, a najveći uspjeh postigao je 2009. kada je nastupio u četvrtfinalu. On je za ovaj turnir dobio wild-card organizatora, kao i Nikola Mektić i Mate Pavić, koji su u utorak također ispali s turnira.

Od zagrebačkoga turnira se oprostio i osmi nositelj Slovak Lukaš Lacko koji je kod rezultata 1:1 u prvom setu zbog bolova u leđima predao dvoboj Talijanu Flaviju Cipolli.