FA Kup: Ispao i Liverpool

LONDON, 27. siječnja 2013. (Hina/Reuters) - Nogometaši Chelsea spasili su se ispadanja iz FA Kupa u zadnjim minutama, ali su zato danas ispali Liverpool i Tottenham.

Chelsea se provukao u utakmici 4. kola odigravši kod trećeligaša Brentforda 2:2, a izjednačujući pogodak za branitelje naslova postigao je Fernando Torres u 83. minuti. Brentford je dvaput vodio pogocima Trotte (42) i Forrestera (73), dok je Oscar u 55. minuti postigao prvi zgoditak za Chelsea, koji je ovaj tjedan ispao u polufinalu Liga-kupa od Swansea. Ponovljena utakmica igrat će se na Stamford Bridgeu. Za razliku od Chelsea, Tottenham se nije uspio spasiti poraza, a drugoligaš Leeds je kod kuće proslavio ulazak u osminu finala pobjedom 2:1. Domaćini su vodili s 2:0 pogocima Varneya (15) i MacCormacka (50), a Tottenham je uspio samo smanjiti zgoditkom Dempseya (58).

Trećeligaš Oldham izbacio je kod kuće Liverpool pobjedom 3:2. Domaćini su poveli već u 3. minuti autogolom Škrtela, izjednačio je Suarez (17), da bi potom Oldham postigao dva pogotka preko Smith (45) i Wabare (48). Allen je u 80. minuti smanjio na 2:3, ali se Liverpool nije uspio spasiti od sramote.

Uz Liverpool i Tottenham, iz FA Kupa su ispali premijerligaši Norwich, QPR, Fulham i Stoke.

Bolton Wanderers (II) - Everton 1-2

Brighton and Hove Albion (II) - Arsenal 2-3

Derby County (II) - Blackburn Rovers (II) 0-3

Huddersfield Town (II) - Leicester City (II) 1-1

Hull City (II) - Barnsley (II) 0-1

Macclesfield Town (amateri - Wigan Athletic 0-1

Middlesbrough (II) - Aldershot Town (IV) 1-1

Norwich City - Luton Town (amateri) 0-1