FA Kup: Arsenal jedva, amateri Lutona izbacili Norwich

LONDON, 26. siječnja 2013. (Hina) - Londonski Arsenal plasirao se u osminu finala engleskog FA kupa pobijedivši u gostima drugoligaša Brightona sa 3-2. No, Arsenal se dosta pomučio i pobjednički gol zabio je tek u 85. minuti, a strijelac je bio Walcott.

Jelavićev Everton je izbacio drugoligaša Boltona, svladavši ih sa 2-1, a gol odluke postigao je Heitinga u 90. minuti. Samo deset minuta ranije on je ušao u igru umjesto Nikice Jelavića.

Najveće iznenađenje priredili su amateri Luton Towna koji su u gostim svladali prvoligaša Norwich City sa 1-0, a gol je zabio Scott Rendell u 80. minuti. To je prvi puta u posljednje 23 godine da je jedan amaterski klub izbacio prvoligaša iz FA kupa.

Još jedan prvoligaš je stradao u subotu, Queens Park Rangers je poražen od trećeligaša Milton Keynes Donsa sa 2-4.

Ranije je Manchester City izborio osminu finala FA kupa pobijedivši na teškom gostovanju kod Stokea sa 1:0. Jedini pogodak za Manchester City zabio je Pablo Zabaleta u 85. minuti. City je FA Kup osvojio 2011., a tada je na putu ka naslovu također s 1:0 izbacio Stoke.

U petak se drugoligaš Milwall kao prvi plasirao u osminu finala pobijedivši na svom stadionu premijerligaša Aston Villu s 2:1.

Bolton Wanderers (II) - Everton 1-2

Brighton and Hove Albion (II) - Arsenal 2-3

Derby County (II) - Blackburn Rovers (II) 0-3

Huddersfield Town (II) - Leicester City (II) 1-1

Hull City (II) - Barnsley (II) 0-1

Macclesfield Town (amateri - Wigan Athletic 0-1

Middlesbrough (II) - Aldershot Town (IV) 1-1

Norwich City - Luton Town (amateri) 0-1