Pobjeda Neureuthera, Kostelić na podjeli petog mjesta

MUENCHEN, 1. siječnja 2013. (Hina) - Njemački skijaš Felix Neureuther pobijedio je u večerašnjem paralelnom slalomu Svjetskog kupa u Muenchenu, a Ivica Kostelić, koji od početka sezone ima problema sa bolovima u koljenu, završio je na podjeli petog mjesta.

Ivica Kostelić, koji je prije dvije godine slavio u paralelnom slalomu u Muenchenu, večeras se je oprostio u četvrtfinalu. U osmini finala Kostelć je bio bolji od vodećeg u ukupnom poretku Norvežanina Aksela Lunda Svindala, ali u četvrtfinalu je izgubio od Francuza Alexisa Pinturaulta.

U finalu je Felix Neureuther pobijedio Austrijanca Marcela Hirschera, a treće mjesto osvojio je Alexis Pinturault.

Kod skijašica slavila je Slovakinja Veronika Zuzulova, koja je u finalu bila bolja od vodeće skijašice Svjetskog kupa Slovenke Tine Maze.

Treće mjesto pripalo je Austrijanki Michaeli Kirchgasser, a četvrta je Finkinja Tanja Poutiainen.

Skijaši i skijašice sada sele u Zagreb, gdje je 4. siječnja na Sljemenu ženski slalom, a 6. siječnja muška slalomska utrka.