Pobjede Cityja i Uniteda, Villa prekinula crni niz

LONDON, 1. siječnja 2013. (Hina) - Vodeće momčadi Premier lige, Manchester United i Manchester City, upisali su pobjede u 21. kolu, a to znači da United i dalje ima sedam bodova prednosti u odnosu na City.

Manchester United je u gostima dobio Wigan sa 4-0, a po dva gola zabili su Javier Hernandez (35, 63) i Robin van Persie (43, 88). Ujedno, Van Persie je sa 16 golova najbolji strijelac lige.

Manchester City je svladao Stoke sa 3-0 golovima Pabla Zabalete (43), Edina Džeke (56) i Sergija Aguera (74-11m).

Tottenham je nastavio dobru seriju rezultata pobijedivši Reading sa 3-1. Reading je poveo u 4. minuti golom Pavela Pogrebnjaka, ali već u 10. poravanao je Michael Dawson, a pobjedu Spursima donijeli su svojim pogocima Emmanuel Adebayor (51) i Clint Dempsey (79). Tottenham je u posljednjih pet kola upisao 4 pobjede i 1 remi.

Aston Villa je prekinula crni niz odigravši u gostima kod Swanseaja 2-2. Nakon katastrofalnih poraza od Chelseaja 0-8, Tottenhama 0-4 i Wigana 0-3, napokon je Villa uzela bod, a mogla je i sva tri budući da je Swansea došao do poravnanja u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Danny Graham.

Večeras još igraju Southampton - Arsenal, a u srijedu se sastaju Chelsea - Queens Park Rangers, Liverpool - Sunderland, te Newcastle - Everton.