Lokomotiva i Cibalija u polufinalu

Autor: dlug
ZAGREB, 27. studenog 2012. (Hina) - Nogometaši Cibalije i Lokomotive prvi su polufinalisti hrvatskog nogometnog Kupa.

Cibalija je u uzvratnom susretu četvrtfinala na gostovanju pred 4.500 gledatelja pobijedila Osijek 3:1, a kako je prvi susret završio 1:1 Vinkovčani su izborili plasman u polufinale. Cibalija je povela već u 50. sekundi utakmice nakon brze kontre golom Koledića. Osijek je izjednačio u 51. minuti, a strijelac je bio Lešković, no dvije minute kasnije gosti su ponovo poveli golom Puljića. Mladen Bartolović je u sudačkoj nadoknadi razriješio sve dvojbe postigavši treći pogodak za sastav iz Vinkovaca.

Lokomotiva je na stadionu Maksimir odigrala 0:0 protiv GOŠK-a, nakon što je u prvom susretu u Dubrovniku slavila 1:0.

Danas je odigran i prvi susret četvrtfinala između Zeline i Hajduka, a utakmica je završila 1:1. Hajduk je poveo golom Vršajevića (29), a izjednačio je Fuček (57). Uzvratni susret igra se 12. prosinca u Splitu.

U srijedu je u Koprivnici uzvratna utakmica između Slaven Belupa i Zadra. Zadrani su na Stanovima slavili 1:0.