Kostelić 16. u ukupnom poretku

LAKE LOUISE, 25. studenog 2012. (Hina) - Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 26. mjesto na prvom superveleslalomu Svjetskog kupa u kanadskome Lake Louiseu.

Kostelić je do prvih pet bodova u brzim disciplinama ove sezone došao s zaostatkom od 2.20 sekundi za pobjednikom Norvežaninom Akselom Lund Svindalom, koji je slavio i na jučerašnjem spustu. Drugo mjesto osvojio je Francuz Adrien Theaux (+0.85), a treće Austrijanac Joachim Puchner (+0.90).

"Skijao sam bolje nego jučer, prvi bodovi su tu iako nisam do kraja zadovoljan, no napravit ćemo sve da bude bolje u Beaver Creeku", kazao je kratko Kostelić, koji je na spustu u subotu ostao bez bodova.

Kostelić je u ukupnom poretku pao na 16. mjesto s 55 bodova, a vode Svindal (200) i Amerikanac Ted Ligety (170).

Drugi hrvatski prestavnik Natko Zrnčić Dim bio je blizu prvih ovosezonskih bodova na 32. mjestu s zaostatkom od 2.55 sekundi za pobjednikom, a do boda ga je dijelilo 24 stotinke.

Svjetski kup skijaša se nastavlja 30. studenoga spustom u Beaver Creeku.