EP Plivanje: Tri zlata za Dankinje

CHARTRES, 23. studenog 2012. (Hina/AFP) - Drugoga dana Europskog plivačkog prvenstva u malim bazenima u francuskom Chartresu najviše uspjeha imali su danski predstavnici koji su osvojili tri zlatne medalje.

Sva tri danska zlata osvojile su plivačice Rikke Moeller Pedersen (200 prsno), Lotte Friis (800 slobodno) i Jeanette Ottesen Gray (50 delfin), europski prvak na 400 mješovito opet je veteran iz Mađarske Laszlo Cseh, dok je na 100 dlobodno najbrža bila Ruskinja Veronika Popova.

Po prvi puta na velikim natjecanjima održane su i mješovite štafete 4x50 mješovito, a čast da budu prvi pobjednici u ovoj disciplini pripala je domaćinima Francuzima. Plivačice Mélanie Hénique i Anna Santamans, uz pomoć svojih kolega Jérémy Straviusa i Florenta Manaudoua najbrže su plivali štafetu, srebro je pripalo Slovencima, a bronca Norvežanima.

Hrvatska plivačica Sanja Jovanović nije se uspjela plasirati u finale discipline 100 mješovito. Jovanović je u polufinalu zauzela 13. poziciju s vremenom od 1:02.03 minuta, što je 76 stotinki sporije negoli je Dubrovkinja plivala u jutrošnjim kvalifikacijama, kada je bila ukupno šesta s vremenom 1:01.27. Jovanović u subotu očekuje njezina najbolja disciplina - 50 leđno, u kojoj još uvijek drži svjetski rekord od 25.70 sekundi, ostvaren 2009. u Istanbulu.