Novi poraz Dinama

Autor: dlug
PORTO, 21. studenog 2012. (Hina) - U susretu petog kola A skupine nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na stadionu Dragao pred 20.000 gledatelja izgubio od Porta 0:3 upisavši i peti poraz u skupini čime je ostao i bez teoretskih izgleda za osvajanje trećeg mjesta koje vodi u Europsku ligu.

Golove za portugalskog prvaka zabili su Lucho Gonzalez (20), Joao Moutinho (66) i Varela (85).

Bio je to ujedno i jedanaesti uzastopni poraz 'modrih' u Ligi prvaka i Dinamo se posve približio neslavnom rekordu Anderlechta od 12 uzastopnih poraza u elitnom natjecanju Starog kontinenta.

U drugom susretu iz ove skupine PSG je u Kijevu pobijedio Dynamo 2:0 i izborio prolaz u osminu finala. Dvostruki strijelac za pariški sastav bio je Lavezzi (45, 52). Hrvatski reprezentativci Ognjen Vukojević i Niko Kranjčar nisu nastupili za ukrajinski sastav.

Na ljestvici vodi Porto sa 13 bodova, PSG ima 12, Dynamo četiri, a hrvatski prvak je na začelju bez bodova.

U posljednjem, šestom kolu Dinamo će u Zagrebu 4. prosinca ugostiti ukrajinskog imenjaka, dok se u Parizu sastaju PSG i Porto i u izravnom će dvoboju odlučiti o pobjedniku skupine.

Dynamo - Paris St. Germain 0:2 (Lavezzi 45, 52)

Porto - DINAMO 3:0 (Gonzalez 20, Moutinho 66, Varela 85)