SP 2014: Oman - Japan 1:2

TOKIO, 14. studenog 2012. (Hina/APA) - Nogometaši Japana nadomak su plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Brazilu nakon što su danas u skupini B azijskih kvalifikacija slavili u Omanu s 2:1.

Japanci su poveli preko Hiroshia Kiyotakea (20), no Omanci su izjednačili pogotkom Ahmeda Mubaraka u 77. minuti. U dramatičnoj završnici pobjedu Japancima, koje vodi Talijan Alberto Zaccheroni, donio je napadač Stuttgarta Shinji Okazaki minutu prije kraja susreta.

U drugom dvoboju ove skupine Irak je na neutralnom terenu u Dohi slavio protiv Jordana s 1:0 dalekometnim pogotkom Hammadija Ahmeda u 86. minuti susreta, pa su Iračani prvom pobjedom ostali u konkurenciji za prolaz.

Tri kola prije kraja Japan vodi s 13 bodova, dok Australija, Irak i Oman imaju po pet bodova i vodit će veliku borbu za drugu poziciju. Australci su danas bili slobodni, ali su zato igrali pripremnu utakmicu pobijedivši u Seulu Južnu Koreju s 2:1.

Plasman na SP osigurat će prve dvije selekcije iz svake skupine, dok će se trećeplasirane u dvije utakmice baraža boriti za pravo da u razigravanju s petoplasiranom selekcijom iz Južne Amerike izbore nastup na "mondialu" u Brazilu.

Oman - Japan 1:2

Irak - Jordan 1:0

1. Japan 5 4 1 0 13:2 13

2. Australija 4 1 2 1 4:4 5

3. Irak 5 1 2 2 4:5 5

4. Oman 5 1 2 2 4:7 5

5. Jordan 5 1 1 3 4:11 4