Rukometaši uspješni u Latviji

Autor: zmat
DOBELE, 3. studenog 2012. (Hina) - U današnjem susretu 2. kola Skupine 4 kvalifikacija za EP 2014. rukometaši Hrvatske su u gostima pobijedili Latviju sa 31-23 (19-12). Kod Hrvatske najefikasniji su bili Ivan Čupić sa 6 i Zlatko Horvat sa 5 golova, a Latviju je predvodio Krištopans Dainis sa 5 pogodaka.

U prvom poluvremenu Latvijci su držali egal do 13. minute, a onda su "kauboji" odmakli na četiri gola prednosti, a do odmora ona se povećala na sedam pogodaka. U nastavku hrvatski rukometaši su bez problema kontrolirali utakmicu, pa domaćini nikad nisu bili na manje od četiri gola zaostatka.

U nedjelju igraju Slovačka - Mađarska. Hrvati i Mađari favoriti su za prva dva mjesta u skupini koja vode na EP.

Kvalifikakacije se nastavljaju početkom travnja, a Hrvatska gostuje u Mađarskoj.