Messi na pragu obaranja Peleovog rekorda

Autor: imli
MADRID, 21. listopada 2012. (Hina) - U 8. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Barcelona je u gostima pobijedila Deportivo iz Corune sa 5-4, a Lionel Messi je zabio tri gola, što mu je ukupno 15. "hat-trick" u Primeri.

Barcelona je povela 3-0 nakon 18 minuta, ali Deportivo početkom drugog poluvremna, u 47. minuti, uspijeva doći na gol zaostatka (3-4). Nova nada za domaćine ukazala se dvije minute kasnije kada je isključen stoper Barce Javier Mascherano. No, Katalonci su unatoč tome uspjeli spriječiti preokret i doći do nove pobjede.

Messi je sada sam na vrhu liste strijelaca sa 11 golova, a slijedi ga Cristiano Ronaldo (Real Madrid) sa 9, te Radamel Falcao (Atletico Madrid) sa 8 pogodaka.

Messi je ove godine u dresu Barce i argentinske reprezentacije zabio ukupno 71 gol, što je samo četiri manje od rekorda kojeg je 1959. godine postavio legendarni Pele. To znači da bi Messi do kraja godine trebao oboriti Peleov rekord.

Nogometaši Reala pobijedili su na svom Bernabeu stadionu Celtu Vigo sa 2-0, a Luka Modrić je napokon odigrao cijelu utakmicu za "kraljevski klub", te je za svoju prezentaciju na poziciji "playmakera" dobio pohvale španjolskih medija. Realu su pobjedu osigurali Gonzalo Higuain (11) i Cristiano Ronaldo (67-11m).