Karlović u četvrtfinalu

Autor: dlug
MOSKVA, 18. listopada 2012. (Hina) - Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Moskvi nakon što je u dvoboju 2. kola pobijedio Rusa Aleksa Bogomolova 7:6 (11), 6:4.

Karlović je do pobjede protiv 96. tenisača svijeta došao nakon sat i 40 minuta igre tijekom kojih je imao 16 as servisa. Karlović je u tie-breaku prvog seta spasio četiri set lopte. U drugom setu već je na startu oduzeo servis suparniku, no već u idućoj igri je izgubio svoj servis. Srećom, Karlović je vrlo brzo došao do novog 'breaka' i prednost je zadržao do konca meča.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i prva pobjeda 'diva sa Šalate'. U prvom susretu igranom prije osam godina u Torontu Rus je slavio 6:4, 7:6 (6).

Karlovića sada čeka Francuz Edouard Roger-Vasselin koji je u susretu drugog kola 'Kremlin kupa' pobijedio prvog nositelja turnira Bjelorusa Alexandra Dolgopolova 6:3, 5:7, 7:6 (6). Do sada nikada nisu igrali međusobno.