Težak poraz Cedevite

Autor: dlug
KAUNAS, 11. listopada 2012. (Hina) - U svom prvom nastupu u povijesti Eurolige košarkaši Cedevite doživjeli su u Kaunasu pred 12.000 gledatelja težak poraz od Žalgirisa izgubivši 62:90 (20:27, 18:28, 15:24, 9:11).

Cedevita je dobro otvorila utakmicu i sredinom prve dionice u dva navrata je bila u vodstvu (11:10, 13:12), no Žalgiris je serijom 10:2 okrenuo rezultat i na odmor otišao sa plus sedam (27:20). Hrvatski sastav je početkom druge dionice držao rezultatski priključak do 31:25, no tada Litavci rade seriju 13:2 i bježe na velikih 44:27. U tom periodu hrvatski reprezentativac u domaćim redovima Marko Popović pogodio je tri trice u razmaku od dvije minute. Cedevitin slom nastavio se i u trećoj dionici u kojoj je prednost Žalgirisa narasla na 26 koševa viška (79:53), a u posljednjoj četvrtini Žalgiris je dodatno 'podebljao' pobjedu.

Najefikasniji u domaćim redovima bili su Paulius Jankunas sa 20 koševa, Ksistof Lavrinovic je ubacio 17 koševa uz pet skokova, naš Marko Popović je ubacio 15 koševaa , Mario Delaš pet koševa uz tri skoka.

Cedevitu su predvodili Mickael Gelabale sa 16 koševa, Bracey Wright je ubacio 15, a Lukša Andrić i Vlado Ilievski po osam koševa.

U drugom kolu Cedevita će 19. listopada ugostiti Emporio Armani Milano.