Novi poraz Dinama

Autor: dlug
KIJEV, 3. listopada 2012. (Hina) - U susretu drugog kola A skupine nogometne Lige prvaka zagrebački Dinamo je na Olimpijskom stadionu u Kijevu izgubio od ukrajinskog imenjaka 0:2 ubilježivši i drugi poraz u skupini.

Domaćin je poveo već u trećoj minuti golom Oleha Guseva na asistenciju hrvatskog reprezentativca Ognjena Vukojevića, a na 2:0 je u 33. minuti povećao Josip Pivarić pogodivši vlastiti gol. Vukojević je za Dynamo odigrao cijeli susret, dok je Niko Kranjčar odradio prvih 45 minuta.

Bio je to ujedno osmi uzastopni poraz 'modrih' u Ligi prvaka, te deseti u zadnjih 11 susreta. Posljednji bod u 'elitnom društvu' Dinamo je osvojio 2. studenog 1999. kada je u Marseilleu odigrao 2:2.

U drugom susretu iz ove skupine Porto je pobijedio PSG 1:0 golom Jamesa Rodrigueza u 84. minuti.

Na ljestvici vodi Porto sa šest bodova, PSG i Dynamo imaju po tri boda, dok je hrvatski prvak na začelju skupine sa dva poraza.

U trećem kolu Dinamo će 24. listopada na stadionu Maksimir ugostiti PSG, dok će Porto dočekati Dynamo Kijev.

Dynamo Kijev - DINAMO ZAGREB 2:0 (Gusev 3, Pivarić 33-autogol)

Porto - Pariz St. Germain 1:0 (Rodriguez 84)