Liga prvaka: Spartak Moskva - Celtic 2:3

MOSKVA, 2. listopada 2012. (Hina) - U susretu 2. kola G skupine Lige prvaka škotski Celtic je slavio u Moskvi kod Spartaka s 3:2.

Škoti su u Rusiji stigli do prve gostujuće pobjede u Ligi prvaka od 2001., nakon čak 19 poraza i samo jednog neriješenog ishoda i to protiv Barcelone na Nou Campu. Celtic je bio autsajder u ovom dvoboju, ali je šokirao oko 40.000 gledatelja na stadionu Lužnjiki pogotkom Garya Hoopera već u 12. minuti. Spartak je uspio preokrenuti rezultat pogocima Nigerijca Emmanuela Emenikea (41, 48), a potom se u 63. minuti dogodio ključni trenutak dvoboja kada je igrač moskovske momčadi Juan Insaurralde dobio crveni karton. U 71. minuti Dmitrij Kombarov je zabio autogol za 2:2, a u 90. minuti junak dvoboja Grk Giorgos Samaras je glavom svladao ruskog vratara za veliki uspjeh škotskog prvaka.

Celtic vodi u ovoj skupini s četiri boda iz dva dvoboja, Spartak je bez bodova, a kasnije se sastaju Benfica - Barcelona.

1. Celtic Glasgow 2 1 1 0 3:2 4

2. FC Barcelona 1 1 0 0 3:2 3

3. Benfica Lisabon 1 0 1 0 0:0 1

4. Spartak Moskva 2 0 0 2 4:6 0