Najveći derbi brazilskog nogometa pripao Fluminenseu

RIO DE JANEIRO, 1. listopada 2012. (Hina) - U najvećem derbiju brazilskog nogometa, poznatom kao "Fla-Flu", Flamengo je kao domaćin poražen od Fluminensea sa 0-1. U dvoboju gradskih rivala iz Rio de Janeira, kojeg je na prepunom stadionu Engenhao pratilo 47.000 gledatelja, pobjednički gol za Fluminense zabio je Fred u 18. minuti i to na asistenciju 35-godišnjeg Deca, bivšeg igrača Barcelone i Chelseaja.

Flamengo je imao veći posjed lopte i puno više prilika, ali je vratar Fluminensea Diego Cavalieri odlično čuvao svoju mrežu, a pred kraj susreta, u 87. minuti, obranio je i 11-erac kojeg je izveo Dario Bottinelli.

Jedanaest kola prije kraja brazilskog prvenstva Fluminense je prvi sa 59 bodova, a slijedi ga Atletico Mineiro sa 53 boda. Flamengo je na 11. mjestu sa 34 boda.

Bio je ovo 392. "Fla-Flu" derbi, a Fluminense ima 125 pobjeda, Flamengo 139, dok je 128 utakmica završeno remijem.

"Fla-Flu" derbi drži svjetski rekord kad je u pitanju gledanost klupskih utakmica, njihov dvoboj iz 1963. godine na stadionu Maracana gledalo je oko 194.000 navijača.