SP 2014: Pobjede Nizozemaca i Francuza, remi Talijana

ZAGREB, 7. rujna 2012. (Hina) - nogometaši Francuske i Nizozemske ostvarili su vrijedne pobjede na startu kvalifikacija za SP 2014.

Nizozemci su kod slavili protiv Turske s 2:0, a Francuszi su bili uspješni u gsotima kdo Finske s 1:0. Nijemci su 2samo" s 3:0 kod kuće pobiejdili Farske otoke, dok su finalisti EURA Talijani odigrali 2:2 u Bugarskoj. Englezi su s 5:0 prošli gostovanje u Moldaviji, a Švicarci su s 2:0 slavili u gostima kod Slovenije. Portugalci su jedva, s 2:1, uspjeli doći do trijumfa kod Luksemburga.

Nogometaši Irske napravili su čudesan preokret svladavši u susretu C skupine kvalifikacija za SP u gostima Kazahstan s 2:1, iako su do 90. minute gubili s 0:1. Robbie Keane u 89. i Kevin Doyle u 90. donijeli su Ircima tri boda i spasili ih sramote, jer su Kazahstanci dugo, od 37. minute, vodili pogotkom Konisbajeva.

Selekcija BiH na impresivan je način započela kvalifikacije u skupini G slavivši kod Liechtensteina s čak 8:1, a po tri su zgoditka postigali Edin Džeko i Vedad Ibišević.

Nogometaši Rusije također su pobjedom su započeli kvalifikacije za SP 2014 svladavši u Moskvi selekciju Sjeverne Irske s 2:0 pogocima Viktora Fajzulina (30) i Romana Širokova (78pen). Bila je to prva utakmica Fabia Cappela na klupi Rusije, čija igra nije oduševila malobrojne navijače na stadionu Lokomotive. U ovoj skupini su još Azerbajdžan i Izrael odigrali 1:1.

U skupini Gruzija je slavila u Tbilisiju protiv Bjelorusije s 1:0.

SKUPINA B

MALTA - ARMENIJA 0:1 (Sarkisov 70)

BUGARSKA - ITALIJA 2:2 (Manolev 30, Milanov 66//Osvaldo 36,40)

DANSKA - ČEŠKA nedjelja

SKUPINA C

KAZAHSTAN - IRSKA 1:2 (Konisbajev 37//Robbie Keane 89pen, Doyle 90)

NJEMAČKA - FARSKI OTOCI 3:0 (Goetze 28, Oezil 54, 71)

SKUPINA D

ESTONIJA - RUMUNJKSKA 0:2 (Torje 55, Marica 75)

ANDORA - MAĐARSKA 0:5 (Juhasz 12, Gera 33-pen, Szalai 54, Priskin 68, Koman 82)

NIZOZEMSKA - TURSKA 2:0 (Van Persie 17, Narsingh 90)

SKUPINA E

ALBANIJA - CIPAR 3:1 (Sadiku 36, Cani 84, Bogdani 87//Laban 45)

SLOVENIJA - ŠVICARSKA 0:2 (Xhaka 20, Inler 51)

ISLAND - NORVEŠKA 2:0 (Arnason 22, Finbogasson 81)

SKUPINA F

RUSIJA - SJEVERNA IRSKA 2:0 (Fajzulin 30, Širokov 78pen)

AZERBAJDŽAN - IZRAEL 1:1 (Abišov 65//Natcho 50)

LUKSEMBURG - PORTUGAL 1:2 (Mota 13//Ronaldo 28, Postiga 54)

SKUPINA G

LIECHTENSTEIN - BIH 0:4 (Christen 61//Misimović 26, 31, Ibišević 33, 40, 83, Džeko 46, 64, 81)

LITVA - SLOVAČKA 1:1 (Zaliukas 18//Sapara 41)

LATVIJA - GRČKA 1:2 (Cauna 42//Spiropulos 51, Gekas 69)

SKUPINA H

CRNA GORA - POLJSKA 2:2 (Drinčić 27, Vučinić 45//Blaszykowski 6pen, Mierzejewski 55)

MOLDAVIJA - ENGLESKA 0:5 (Lampard 4-pen, 29, Defoe 32, Milnesr 74, Baines 83)