Tuniski Etoile Sahel izbačen iz Afričke lige prvaka

Autor: sbil
KAIRO, 27. kolovoza 2012. (Hina/Reuters) - Tuniski nogometni klub Etoile Sahel izbačen je iz Afričke lige prvaka u ponedjeljak nakon što su njegovi navijači izazivali nerede na utakmcii protiv Esperancea ovaj mjesec.

Utakmica koja je igrana 18. kolovoza u Sousseu prekinuta je u 69. minuti nakon što je dio domaćih navijača ušao na teren dok su drugi bacali kamenje, boce i petarde, objavio je Afrička nogometna konfederacija. Navijači Etoilea izazvali su ove nerede nakon što je Esperance poveo 2-0.

Ovo je prvi put da je neki klub izbačen iz natjecanja još u grupnoj fazi.

Neki su navijači utrčali u teren još u prvom poluvremenu kada je Esperance zabila prvi gol, ali su brzo udaljeni.

Rezultati koje je Etoile do sada ostvarila u grupi poništeni su tako da su Esperance i Nigerians Sunshine Stars osigurali plasman u polufinale.

Etoile je osvojila Afričku ligu prvaka 2007., ali mu sada prijeti dvogodišnja suspenzija.