Tour: Rollandu brdska etapa, Kišerlovski 18.

PARIZ, 12. srpnja 2012. (Hina) - Francuski biciklist Pierre Rolland (Europcar) pobijedio je u 11. etapi Tour de Francea, koja je u dužini od 148 km vožena od Albertvillea do La Toussuire - Les Sybellesa, dok je Hrvat Robert Kišerlovski (Astana) osvojio 18. mjesto s 3:53 minute zaostatka.

Bila je to prva alpska etapa sa četiri teška uspona, dva uspona najviše kategorije, te usponima prve i druge kategorije, a završila je sa 18 km dugim usponom prve kategorije. Kišerlovski je propustio veliku priliku da napravi najbolji rezultat jednog hrvatskog bicikliste na Touru i prestigne Vladimira Miholjevića, koji je jednu etapu najprestižnije utrke na svijetu završio kao 11. Riječanin Kišerlovski je dugo bio među vodećom četvoricom, činilo se da može i do postolja, a snagu je izgubio desetak kilometara prije cilja, te je ciljem prošao kao 18.

Drugo mjesto u današnjoj etapi pripalo je Francuzu Thibautu Pinotu (+0:55), a treći je bio Britanac Chris Froome (+0:55).

U ukupnom poretku i dalje vodi Britanac Bradley Wiggins (Sky), a slijede njegov sunarodnjak Chris Froome (+2:05), Talijan Vincenzo Nibali (+2:23), Australac Cadel Evans (+3:19), dok je Robert Kišerlovski na 25. poziciji s zaostatkom od 28:43 minuta.