Euro je u takvim okolnostima ojačao 0,1 posto prema dolaru i njime se trgovalo po 1,2260 dolara. Time se drži i dalje blizu najniže razine u dvije godine od 1,2225 dolara, na koju se spustio u ponedjeljak.
Prema jenu je oslabio 0,2 posto, na 97,05 jena, nakon što se ranije nakratko spustio na najnižu razinu u pet tjedana.
Dolar je oslabio i 0,3 posto prema jenu i njime se trgovalo po 79,18 jena.
Euro je blago ojačao prema dolaru ali je oslabio prema ostalim značajnijim svjetskim valutama, zabilježivši najnižu razinu u tri i pol godine prema britanskoj funti i rekordno nisku razinu prema australskom dolaru, zbog neizvjesnosti oko provedbe mjera za suzbijanje dužničke krize u eurozoni.
Ulagači će posebnu pozornost tijekom poslijepodneva posvetiti zabilješkama s posljednjeg sastanka Feda kako bi dobili bolji uvid u daljnji smjer monetarne politike u najvećem svjetskom gospodarstvu, kazao je valutni strateg u Scotiabanku, Eric Theoret.
U Fedovoj zabilješki pokušat će otkriti sprema li se novi krug kupovina državnih obveznica kako bi se poduprlo posustalo gospodarstvo.
"Ako najave novi krug kvantitativnog popuštanja monetarne politike u SAD-u, to će pružiti podršku euru u odnosu na dolar. No, euro će ostati slab zbog niskog prinosa, slabog rasta i neizvjesnosti u vezi dužničke krize", kazao je Paul Robson, valutni strateg u banci RBS u Londonu.
Prisutne su i zabrinutosti u vezi Italije nakon što je premijer Mario Monti u utorak izjavio da bi mogli biti zainteresirani za posezanje u krizni fond eurozone kako bi snizili visoke troškove zaduživanja.