EURO: Vatreni prvi put službeno protiv Furije

Autor: dlug
WARKA, 17. lipnja 2012.(Hina) - Sutrašnja utakmica u Gdanjsku bit će prvi službeni ogled reprezentacija Hrvatske i Španjolske.

Premda su 'vatreni' i 'furija' do sada odradili četiri međusobna ogleda, niti jedan nije bio službeni. Sve četiri utakmice su bile prijateljske.

Prvi put Hrvatska se susreta sa Španjolskom 23. ožujka 1994. u Valenciji, a 'vatreni' su slavili 2:0 golovima Roberta Prosinečkog (6) i Davora Šukera (51). To je ujedno i jedna hrvatska pobjeda protiv Španjolske.Druga utakmica igrana je u Sevilli. petog svibnja 1999. godine. Španjolska je pobijedila 3:1, a jedini naš strijelac bio je Davor Šuker u 9. minuti utakmice.

U susretu igranom 23. veljače 2000. godine u Splitu nije bilo golova, a posljednjem međusobnom ogledu 7. lipnja 2006. godine Španjolska je u Ženevi pobijedila 2:1. Gol za 'kockaste' zabio je Niko Kranjčar u 14. minuti.